10 sposobów na wspaniały poranek

Bad news… Jutro poniedziałek.

Good news… Mam dla was 10 prostych porad jak uczynić każdy poranek wspaniałym!

psx_20181027_1953546009582840940079205.jpg

  1. Dobry poranek zaczyna się… dzień wcześniej! Aby mieć wspaniały poranek trzeba się wyspać! As simple as that. Według amerykańskiej National Sleep Foundation osoby dorosłe potrzebują od 7 do 9 godzin snu. Wiem, że czasem życie na nas wymusza ograniczenie snu. Warto jednak pamiętać, że niedobory snu prowadzą m.in. do zwiększonego apetytu czy zmniejszonej odporności. W sezonie infekcyjnym musimy się wysypiać!
  1. Jeśli zawsze rano wyrzucacie w panice ubrania z szafy, koszulki fruwają w powietrzu, a spodnie utworzyły już swój własny ekosystem w kącie pokoju – dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie ubrań dzień wcześniej. Dwie rzeczy, które wam to ułatwią- porządek w szafie i kupowanie ubrań pasujących do waszego stylu. To nie musi być nudne, wystarczy trochę wyobraźni i planowania. Wszystko zależy również od tego jak się ubieracie w pracy. Możecie stworzyć kilka, kilkanaście sprawdzonych zestawów i już się więcej nie zastanawiać co na siebie włożyć. Moje propozycje:

psx_20181028_120441516438839856584230.jpg

psx_20181028_120315676208254220491341.jpg

  1. Nie włączajcie drzemki. Kusi, ja to wiem i znam z doświadczenia. Jednak odkąd się tego oduczyłam lepiej mi się wstaje. Lepiej ustawić budzik 5 minut później, ale wstać od razu. Rozciągnąć mięsnie, pooddychać spokojnie. Pomyśleć o czymś pozytywnym. To wszystko zapewni wam lepszy początek dnia niż drzemka. Drzemkomaniacy muszą mi uwierzyć na słowo i spróbować!
  2. Szklanka wody (można zaśpiewać jak Beata Kozidrak) – po całej nocy jesteśmy odwodnieni i musimy uzupełnić braki. Może to być zwykła woda mineralna lub z cytryną jeśli nie mamy żadnych dolegliwości żołądkowych.
  3. Śniadanie. Wiem, że dla niektórych zjedzenie czegoś rano jest nie do pomyślenia. Można zacząć od bardzo małych porcji. Warto jednak przyzwyczaić organizm do śniadań, ponieważ posiłek rano zawsze daje dobry start. Pozwala zapanować nad spadkami cukru i daje energię na rozpoczęcie dnia. To co jecie na śniadanie to wasz wybór, ja nie będę sugerować co jest lepsze, a co gorsze. Niektórzy uwielbiają owsiankę, inni wolą kanapki. Ważne, żeby nie były to gotowe i niezdrowe przekąski z długą listą składników, które brzmią jak imiona postaci Anime
  4. Zamiast telewizji wybieram muzykę lub motywacyjne filmy/podcasty. Dla mnie to lepszy sposób na dobry humor od rana niż telewizja. Głośne reklamy czy serwisy informacyjne raczej nie tworzą atmosfery pozytywnego poranka.
  1. Ciepły napój, najlepiej herbata ziołowa lub zielona. Kawę lepiej pić później, chociaż wiem, że to czasem pierwsza myśl po wyłączeniu budzika – kaaawaaaa. Lepiej jednak poczekać i wypić kawę np o godzinie 10:00. Wtedy lepiej na nas zadziała. I zawsze jest argument na przerwę w pracy 🙂StockSnap_RGK6MWAYJK
  1. Kilka minut na spokojne przemyślenie nadchodzącego dnia. Możemy przygotować listę ważnych zadań i wydarzeń na kartce lub w telefonie. Co nam to da? Nie będziemy musieli powtarzać sobie w głowie: mam zrobić to, to i to. Uwolnić głowę, to jest nasz cel. Najlepiej też uporządkować naszą listę: np. zadania – od najtrudniejszych do najprostszych lub według pilnosci wykonania itd. O listach będę pisać szerzej w kolejnych postach, stay tuned 😉
  1. To już może być wyższa szkoła jazdy, ale jest nieocenioną pomocą by zapanować nad chaosem poranka. Mianowicie – ustalcie jak ma wyglądać wasz poranek. Wszystko po kolei. Najlepiej na początku – minuta po minucie. Po pewnym czasie będziecie mieć wszystko tak opanowane, że będzie to dla was naturalne. To świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy przypominają tornado z rana. Biegają z kąta w kąt i zostawiają po sobie niezły bałagan. Przykład: 6:00 – pobudka + rozciąganie, 6:05 – pościelenie lóżka, prysznic do 6:15, lista rzeczy do 6:20, szklanka wody + śniadanie do 6:35, ubranie się + makijaż do 6:50, spakowanie się i wyjście z domu 7:00. Przygotowując śniadanie, jedząc je czy robiąc makijaż możemy słuchać muzyki lub podcastu.
  1. Wyślijcie waszą dobrą energię w świat! Napiszcie komuś smsa z życzeniem dobrego dnia. Niech wasz dobry humor wpłynie pozytywnie na kogoś innego, kto może właśnie ma ciężki poranek.

Porad mogłoby być nawet 100, jednak wybrałam te najważniejsze dla mnie. Sama czasem przypominam tornado, albo wybiegam z domu w ostatniej chwili. Ważne, żeby nie uczynić złych nawyków naszym porannym scenariuszem.

Stay strong even on Monday morning 😀

Powodzenia

Monn Iza