Podróże po Polsce – Wrocław

Za oknem szaro, buro i ponuro, więc dam wam dzisiaj trochę czerwcowego polskiego słońca 🙂 Wrocław to jedno z największych miast Polski, z bogatą historią i wieloma możliwościami. Chciałam wam dzisiaj pokazać co warto zwiedzić we Wrocławiu, chociaż wiem, że zobaczyliśmy 1/3 z tego co jest tam warte zobaczenia. Ale to jest powód do powrotu! 😉

Oczywiście Rynek Główny. My akurat byliśmy w trakcie festiwalu Europa na widelcu – było więc pełno stoisk, gdzie można było wypróbować potrawy z różnych krajów. Jestem pewna, że na co dzień jest tam mnóstwo ciekawych wydarzeń. Same kamienice i atmosfera są warte zaglądnięcia na rynek. Restauracji jednak lepiej poszukać w bocznych uliczkach – są ciekawsze i trochę tańsze.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak dla mnie – must see. Uwielbiam przyrodę i cieszę się, że jadąc do dużego mista mogę także popodziwiać piękno flory. Kiedy tam byliśmy złapała nas burza i ulewa, ale tym bardziej wspominam to jako przygodę 🙂 Warto zajrzeć do szklarni, gdzie możemy podziwiać rośliny z różnych zakątków świata.

Wrocławskie krasnale to kolejna z atrakcji. Możecie wpisać w mapę „krasnale Wrocław” i iść szlakiem krasnali, robiąc im zdjęcia i pocierając na szczęście. Jest ich aż 352! Na stronie http://krasnale.pl/ możecie dowiedzieć się więcej na ich temat oraz wyszukać po imieniu 🙂 Gdziekolwiek nie pójdziecie – szukajcie krasnali! To świetna zabawa dla dużych i małych 🙂

Koniecznie odwiedźcie też Kolejkowo. Zachwyci dużych i małych. Wszystkie elementy są wykonanie ręcznie – każda postać, elementy krajobrazu, tory i pociągi. To robi wrażenie. Pokażę wam kilka zdjęć, ale nic nie zastąpi oglądania tego na żywo.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było wrocławskie ZOO i Afrykarium.

Do ZOO udało nam się wejść bez żadnej kolejki, kupiliśmy bilety w automacie. Do Afrykarium czekaliśmy w kolejce ponad godzinę, ale było warto. Chociaż przy ponad 30 stopniach na zewnątrz wejście do strefy klimatycznej Konga było wyzwaniem 🙂

Jedzenie. We Wrocławiu możecie wypróbować wielu kuchni świata. Warto sobie zaplanować gdzie chcecie zjeść, bo ilość może was później przytłoczyć. Poczytajcie wcześniej opinie, zajrzyjcie do menu. Chyba, że lubicie spontan, wtedy wystarczy, że skręcicie w dowolną uliczkę w okliach rynku, a na pewno znajdziecie jakąś ciekawą propozycję. Na naszą rocznicową kolację poszliśmy do http://www.mama-manousch.pl/. Tak żeby było fancy, fancy. Kebaba też jedliśmy, żeby nie było. Trzeba zachować różnorodność.

Wieczorem koniecznie wybierzcie się na wyspę Słodową, gdzie panuje atmosfera bohemy. Nie wiem na czym to dokładnie polega, ale można tam pić własne piwo rozkładając koc na trawie. Można też usiąść przy stoliku na pomoście i wypić lane piwo. My niestety nie wiedzieliśmy, ze można przynieść własny „prowiant” więc usiedliśmy w barze na pomoście i podziwialiśmy widoki 🙂

Co do noclegu, my wynajęliśmy mini mieszkanko niedaleko rynku, tak żebyśmy mogli dużo zwiedzić na nogach, ewentualnie podjechać tramwajem. Wiadomo, że są opcje droższe lub tańsze, musicie ocenić czy np. odległość od centrum jest dla was ważna czy raczej cena za noc. W końcu we Wrocławiu jest tyle atrakcji, że nie będziecie chcieli siedzieć w pokoju.

My na pewno wrócimy do Wrocławia. Co nam zostało do zwiedzenia następnym razem? Na pewno Ostrów Tumski (burza nas przepędziła), Muzeum Narodowe, Hydropolis, Wieża widokowa Sky Tower, Park Szczytnicki i wiele, wiele innych.

A wy jakie miasto w Polsce polecacie do zwiedzania?

xoxo

Monn Iza

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s